SKI AREÁL HEROLTICE
mimo provoz
Zobrazit na:

Na hory raději do Česka nebo do zahraničí?

Do Česka se blíží zima. Lidé začínají hledat vhodný skiareál, ve kterém by mohli strávit zimní dovolenou. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. Za posledních 10 let se však česká střediska výrazně zlepšila. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavili se nové lanovky a svah je upravován častěji a častěji. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Česko je podstatně levnější. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Kam ale jet, když do ČR nechci? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Dražší je ale doprava. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 24.9.
částečně oblačno
15°C
11°C
Pondělí
25.9.2023
pěkně
19°C
13°C
Úterý
26.9.2023
jasno
23°C
14°C
Středa
27.9.2023
jasno
22°C
14°C